Fireflex

Fireflex® je polyuretanová měkká pěna na bázi polyesterpolyolu nebo polyeterpolyolu. Fireflex® odpovídá klasifikaci HF 1 dle požární normy UL 94, která je požadována převážně v elektronickém průmyslu a splňuje také jiné normy, např. MVSS 302 pro automobilový průmysl. Fireflex® má velmi dobré akustické vlastnosti.

Druhy a značení:

  • Fireflex® S (F) xxy
  • Fireflex® T xx

Čísla "xx" značí objemovou hmotnost, číslo "y" značí modifikované fyzikální vlastnosti nebo tvrdostní měřítko.

Fireflex® S je polyuretanová pěna na bázi polyesteru (F) znamená "low fogging" sníženou schopnost orošení se, má současně výhody a fyzikální vlastnosti běžné polyesterové pěny, tj. výborné vlastnosti v oblasti tepelné a akustické izolace. Ve srovnání s Fireflex® S 305 není Fireflex® S 307 náchylný k zabarvování při vyrážení ev. při tepelném tvarování a po tepelném natavování vykazuje lepší pevnost v tahu. Fireflex® T je polyeterová pěna. Ve srovnání s polyesterovými pěnami vykazuje lepší vlastnosti při stárnutí.

Vlastnosti:

ohnivzdornost, splňuje Fireflex® různé protipožární normy

Použití:

Fireflex® se především používá jako zvukově absorpční materiál v elektronickém průmyslu, zpracování dat, elektroprůmyslu, průmyslu pro domácnost, automobilovém průmyslu, leteckém a v přepravě.

Způsoby zpracování:

Fireflex® lze řezat, profilovat, vysekávat, frézovat, stlačovat, tepelně svařovat, loupat. Může se laminovat a kombinovat s dalšími materiály, jako je např. samolepící fólie, papír, jiné pěny, vinyl, tkanina, fireflex® lze vysekávat (třída 1 dle testovací metody Recticel SS/T.012.0)